צילומי אורתודונטיה לפני יישור שיניים

אורתודונטיה מהי?

אורתודנטיה, או בעברית, יישור שיניים, היא התמחות מסוימת ברפואת השיניים. יישור השיניים והלסתות נועד למטרות אסתטיות ולמטרות רפואיות כגון, סגירה נכונה של הפה והלסתות. ברוב המקרים, יישור השיניים מתבצע באמצעות הנחת "גשר", מה שמכונה בעגה המקצועית "ברקטים" על השיניים. הגשר הוא למעשה התקן אורתודונטי הבנוי מחוטי מתכת וסמכים, אשר יחד מפעילים סוג של כוח על השיניים במטרה להביאן למקומן הרצוי. ישנן טכניקות רבות נוספות כמו רסן, פלטות שקופות ועוד התומכות את הגשר או מהוות לו תחליף עם הזמן.

צילומי אורתו

יש לערוך צילומים טרם יישור שיניים וזאת על מנת לאבחן את הבעיה ברמה המדויקת ביותר ולאורה לתכנן את מערך הטיפול האורתודונטי. סט צילומי אורתודונטיה כוללים :

צילום פנורמי,  צילום רנטגן המאפשר לקבל תמונה מלאה של הפה והלסתות בתמונה אחת.

צילום צפלומטרי צילום רנטגן של פרופיל הגולגולת בו ניתן לראות את הלסת כולה ואת היחס בין הלסת העליונה לתחתונה.

צילום פריאפקלי- צילום רנטגן מקומי אחד המדגים שן אחת או שתיים לכל אורכה

צילומי נשך-  צילומי רנטגן המאפשרים לקבל תמונה מלאה של השיניים האחוריות .

צילומי פנים- 6 צילומים של הפנים במצלמה דיגיטלית .

צילומי פה-  6 צילומים של הפה מזויות שונות חלקם בעזרת מראות .

מטבעי לימוד-. תבנית של השיניים עשויה בד"כ מגבס. מכינים אותה ע"י יציקת גבס לתוך המטבעים של השיניים ומשמשת לאבחנה, תכנון טיפול או בניית מכשירים אורתודונטים

אנליזה ממוחשבת – מכלול מדידות קוויות וזוויתיות המתבצעות לרוב על גבי הצילום הצפלומטרי (צילום רנטגן של פרופיל המתרפא) במטרה להעריך את יחסי הלסתות, השיניים והרקמות הרכות. כלי זה חשוב לצורך אבחנה, הערכה וחיזוי תוצאות הגדילה והטיפול האורתודונטי וכן לצורכי מעקב.

 

עלות צילומי אורתודנטיה

עלות צילומי אורתודונטיה לשיניים משתנה ממכון למכון בהתאם לסוג הציוד הקיים ובהתאם לדרישות הרופא המטפל, ותלויה גם בכיסוי הביטוחי של המטופל, אשר לעיתים מוזילה את מחיר הצילום. צילומים אלה לרוב נערכים במכון צילום חיצוני ולכן על המטופל למצוא את המכון הטוב ביותר המציע את השירות האיכותי ביותר.

פעמים רבות מרפאות השיניים יפנו את המטופל הזקוק לצילום למכון צילום מסוים אשר איתו הם עובדים על בסיס קבוע.

במידה ובידך טופס הפניה לצילום שקיבלת ממרפאת השיניים שלך חשוב לציין שאינך חייב לבצע את הצילומים במכון אליו הופנית . אנו בדנטל פוטו מבצעים  את כל סוגי צילומי השיניים באיכות מצויינת ובמחירים אטרקטיביים.

הכנות לצילום פנורמי

לפני צילומי אורתו יש להוריד עגילים שרשרת, משקפיים וכל דבר שנשלף מהפה כגון פלטה למניעת הפרעה בצילום.

מומלץ להגיע מסורקים ולאחר ציחצוח שיניים.

בזמן הצילום יש לעמוד יציב. לא לזוז ולא לבלוע רוק

בדנטל פוטו צילום פנורמי אורך כ-12 שניות בלבד אודות לציוד החדיש והמתקדם

סה"כ כל צילומי האורותודונתיה אורכים כ-20 דקות בממוצע.